SPEEDY DREAM - BORDER COLLIE - BORDER KOLIE - CHOVATELSKÁ STANICE - ŠTĚŇATA - bcccz.cz

FLYBALL

Od roku 2010 běháme flyball v 1. divizi za tým DogDRAGONS.

Naše flyballové závody na kterých jste nás mohli potkat:


13. - 14.10. 2012   BUDĚJICKÁ TLAPKA

 

Poslední flyballový turnaj letošní sezóny se konal v Českých Budějovicích. Počasí přálo a tak jsme si ho pořádně užili. Z 36 zúčastněných týmů z 5 evropských zemí jsme se umístili na 4. místě. Nessie to pěkně běhalo a zaběhla si osobní rekord 4,25 s. A teď už nás čeká jen zimní odpočinek :-)

Tak zase příští rok :-)

 

   

 

2.9. 2012   MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE FLYBALLU MLADÁ BOLESLAV

 

Již potřetí jsme se s Dragony zúčastnili Mistrovství republiky, které se jako již tradičně konalo v Mladé Boleslavi. Z dvanácti nominovaných družstev jsme se nakonec umístili na 5. místě s nejlepším časem 17,91 s.

Z MČR máme tentokrát slow motion video.

 

Týmové video DogDRAGONS Video Nessie

28.8.2012   MISTROVSTVÍ REPUBLIKY BCCCZ VE FLYBALLU

 

O víkendu 11. - 12. 8. 2012 jsme se s naším týmem DogDRAGONS zúčastnili flyballového Mistrovství border colií v Litoměřicích. Naši pejskové měli skvělou formu a vybojovali jak v sobotním Round Robinu , tak v nedělním Double Elimination krásné 3. místo v 1. divizi s nejlepším časem 17,74 s.

 

30.6. - 1.7. 2012  FLYBALLOVÉ ZÁVODY KRUPKA

Další flyballový víkend jsme strávili v Krupce. Tentokrát nejen oslabeni o Blackii, ale i o Pana Jima. A tak jsme vyrazili pouze ve čtyřech psech s přesvědčením, že náročný víkend plný bouřek a horkého počasí s nemožností vystřídat naše psy odběháme pouze rekreačně.

Horké počasí se vyplnilo, bouřky také, včetně noční bojovky na téma " Chyťte si své stany, než vám uletí " , ale o rekreačních bězích nemohla být ani řeč. Draci zabojovali a porazili jsme nejen tým Pirátů, ale i pořádající tým Lavinu Alfa. Nakonec jsme ve finále podlehli týmu Hop Trop Prague a skončili tak na skvělém 2. místě v 1. divizi !!!

Neskutečné překvapení a neskutečná radost. Naši pejskové jsou prostě báječní !!!

 

 

   

 

9. - 10. 6.   TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ MĚLNÍK

 

Trochu mokrý flyballový turnaj proběhl o víkendu na Mělníku. Stále jsme v oslabené sestavě bez naší Blackie a celý turnaj jsme museli odběhat pouze v pěti psech. Nakonec jsme v dopoledním RR skončili na 3. místě s nejlepším časem 18,42 s a odpolední DE na 4. místě s nejlepším časem 18,93 v 1. divizi. Stejně jsme si ale turnaj náležitě užili.

Pár mých fotek z turnaje, kde jsem si hlavně pofotila Aceíka a Scottyho najdete ZDE.

 

 

19. - 20.5. 2012   LUKÁŠOVSKÝ DRAK

 

Druhé letošní flyballové závody se konaly na našem domácím cvičišti v Jablonci - Lukášově. Tentokrát jsme si užili jak roli závodní, tak i pořadatelskou. Turnaj se opravdu povedl a doufáme, že se stejně líbil nejen nám, ale i ostatním týmům.

Náš tým DogDRAGONS se v sobotním Round Robinu umístil na 3. místě s nejlepším časem 17,89 s a v nedělním Double Elimination také na 3. místě s nejlepším časem 17,96 s v 1. divizi.

 

   

 

5.- 6.5. 2012   EAGER´S CUP TRMICE

 

Tak máme za sebou první letošní flyballový turnaj. Vyrazili jsme na něj v oslabené sestavě bez naší starťačky Blackie, která má zraněnou nohu a i s několika handicapy nás psovodů. Přesto jsme si turnaj náležitě užili a přestože byl letos turnaj obsazen rekordním počtem 36 družstev jak českých tak zahraničních, jsme si dokázali vybojovat v sobotním Speed Trialu 5. místo s nejlepším časem 18,11 s a v nedělním Double Elimination 4. místo s nejlepším časem 18,30 s v 1. divizi.

Mému kolenu se sice ještě běhat moc nechtělo, Nessie se ale zato chtělo strašně, což dokazují fotky níže za které moc děkujeme Andy - majitelce Dina.

Kačka - majitelka Dragon´s Fly , pro nás natočila nádherné VIDEO, kde můžete vidět sestřih běhů našeho družstva DogDRAGONS a našeho nově běhajícího družstva DogDRAGONS 2. Kačko moc díky.

 

 

3.3.   KYNOLOG ROKU 2011

 

V sobotu jsme s naším týmem vyrazili do Prahy na vyhlášení ankety Kynolog roku 2011. Neuvěřitelné se stalo skutkem a náš tým obsadil 1. místo v kategorii flyball.

 

   

 

4.9.2011   MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE FLYBALLU

V Mladé Boleslavi se v neděli, jako již tradičně, konalo MČR ve flybalu. Dvanáct nominovaných družstev soupeřilo o to nejcennější - stát se Mistry České republiky. Našemu týmu DogDRAGONS se celý den dařilo. V dopoledním Speed Trialu, dle kterého se řadí odpolední pavouk s rozběhy, jsme se umístili na 3. místě s nejlepším časem 17,82 s a v odpoledním DE jsme vybojovali nádherné 2. místo s nejlepším časem 17,88 s a stali se tak VICEMISTRY ČESKÉ REPUBLIKY 2011 !!!

Mistry ČR se, také jako již tradičně, stalo družstvo LAVINA ALFA. Moc jim gratulujeme :-)

Moc fotek z MČR nemáme, ale nějaká videa určitě budou.

 

   

 

29. - 31.7.2011   MISTROVSTVÍ EVROPY VE FLYBALLU - BORKEN - NĚMECKO

Ve středu 28.7. jsme vyrazili do německého Borkenu na 13. Mistrovství Evropy ve flyballu. Neuvěřitelných 105 družstev soutěžilo v 15. divizích po 3 dny. Naše družstvo DogDRAGONS běhalo až v neděli ve 3. divizi, takže jsme si po dva dny užívali fandění a nasávali závodní atmosféru. Neděle pro nás byla jako z říše snů a všichni Dragoni prožívali něco, co se slovy prostě popsat nedá. Za mega podpory nejen českých týmů jsme v dopoledním Speed Trialu  s časem 17,59 s a novým rekordem družstva nasadili laťku hodně vysoko a do poslední chvíle jsme se drželi na 1. místě. Nakonec nás o pouhých 6 setin porazilo belgické družstvo Funny Jumpers. V odpoledním Double Elimination jsme bez jediného zaváhání prošli až do finále, kde nás až v opakovaném finále opět porazilo družstvo Funny Jumpers. Jak v ST , tak i v DE jsme se umístili na 2. místě a stali se tak Vícemistry Evropy ve 3. divizi pro rok 2011  !!!

 Fotky z Mistrovství - 1. část

 Fotky z Mistrovství - 2. část

 Fotky níže pochází od Tomáše Seemana - moc děkujeme.

 

 

 

18. - 19.6. 2011  TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ MĚLNÍK

Opět super víkend strávený na flyballových závodech. V sobotu se běhal závod dvojic pro začínající pejsky na kterých se předvedl poprvé náš Ace Speedy Dream.  Nejen že se Aceík v týmu s Dracem umístil na 1. místě s časem 9,33 s a dalece za sebou nachali ostatní týmy, ale zároveň si Aceík zaběhl perfektní čas 4,05 s a rázem se tak zařadil mezi nejrychlejší flyballové psy v republice. Moc Aceíkovi a jeho páníčkovi Liborovi GRATULUJEME !!! 

Náš tým DogDRAGONS také slavil nové úspěchy. V neděli jsme se umístili na skvělém 3. místě v 1. divizi hned za týmy Lavina Alfa a Hop Trop Prague a zaběhli si nový rekord družstva 17,82 s.  Běhů bylo tentokrát spousta a tak se naši hafani vrátili domů pěkně unavení.  No a další závody nás čekají tentokrát v červenci v Německu a to Mistrovství Evropy, takže HURÁÁÁ NA EVROPU !!!!

4. - 5.6.2011   LUKÁŠOVSKÝ DRAK

 

Tyto závody pro nás byly trochu jiné. Kromě závodění jsme si vyzkoušeli i stranu pořadatelskou a slavili jsme hned několik úspěchů. Nejen že se závody všem moc líbili, ale i jsme slavili pár týmových úspěchů.  Nessie si zaběhla svůj osobní rekord a svým zaběhnutým časem dosáhla na prestižní flyballový titul FLY 17. Zároveň se našemu týmu podařil zaběhnout nový rekord družstva a to časem 17,85 s !!! Jinak v sobotním Speed trialu jsme se umístili na 3. místě a v nedělním DE na 5. místě.  Už se těšíme na další závody, které budou o víkendu na Mnělníku.

Fotografie ze závodů najdete na tomto odkazu - http://www.mediafoto.cz/flyball-lukasovsky-drak-2011

 

 

25.5.2011   FLYBALLOVÉ ZÁVODY RAKOUSKO - 1. INT. PINK PAWS INDOOR FLYBALL RACE

Poté, co se Dragoni dozvěděli, že je letošní turnaj M.E.D.'s Trophy zrušen, neváhali ani minutku a přihlásili se na 1. Int. Pink Paws Indoor Flyball Race, který se konal 21. - 22. května v rakouském Wr. Neustadt. A udělali moc dobře!!!! Po počátečních obavách, jak se naši psi vyrovnají s umělým povrchem a s hlukem v hale, jsme se nakonec v sobotním Round Robinu umístili na 1. místě a v nedělním DE taktéž na 1. místě  !!
 

7. - 8.5.2011  EAGER ´S CUP TRMICE

Víkend jsme strávili na letošních prvních flyballových závodech, mezinárodním turnaji  v Trmicích u Ústí nad Labem. Konkurence byla velká a naše zaběhnuté časy stačily na sobotní 5. místo a nedělní 5. místo s nejrychlejším časem 18.05 s v 1. divizi..  Fotky z turnaje ZDE.

Za 14 dní se chystáme na mezinárodní flyballový turnaj do Rakouska. Fotky jsou od Pavla Humpolce - Foto Háčko , moc děkujeme.

 

25.9.2010   FLYBALL - JIZERSKÁ STŘELA

Poslední flyballové závody  - Jizeská střela , byly pro náš tým DogDragons velmi úspěšným zakončením letošní sezóny.

Náš tým hned v prvním běhu zaběhl opět rekord družstva a konečně se dostal pod magickou 18 - ku.  Svým zaběhnutým časem 17,92 s dosáhl na prestižní flyballový titul FLY 17 !!!  Celkově jsme se umístili v dopoledním Speed Trialu na 3. místě a odpolední Double Elimination nám vynesl 5. místo.

Fotogalerie ZDE.

   

5.9.2010   MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE FLYBALLU MLADÁ BOLESLAV

 

Nessie se se svým týmem DogDragons zúčastnila 7.MČR ve flyballu, kde jsme se dopoledne v Speed trialu umístili na 3. místě s nejlepším časem 18,05 s a odpoledne v Double elimination na 4. místě s nejlepším časem 18,09 s z celkového počtu 12 - ti nominovaných družstev.

Nessie  svým zaběhnutým časem splnila podmínky pro udělení flyballového titulu FLY 18 !!!

Fotky z mistrovství k prohlédnutí ZDE.

14. - 15.8.2010   HAPPY MÍČEK LITOMĚŘICE

O víkendu se Nessie se svým  týmem DogDragons zúčastnila flyballových závodů v Litoměřicích, kde jsme se umístili na báječném 3. místě v 1. divizi s nejlepším časem 18,33 s.

Fotogalerie ZDE.

 

 

20.6.2010   FLYBALL - TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ - PRAHA LETŇANY

Další úspěch našeho flyballového týmu DogDRAGONS na flyballovém turnaji v Praze !!! Náš tým se umístil opět na super 1. místě v 2. divizi s rekordním časem 18,71 s.  SUPÉÉÉR !!!!

Nessie splnila podmínky pro udělení a získala titul FLY 19 !!!

Super závod, super atmosféra, super počasí ...... prostě SUPÉÉÉR !!!

 

A takhle vypadá únava po závodech. Nessie při čekání na vyhlášení - spící v sedě.

 
border collie, speedy dream, Athea Angel Budgerigar, Finnty Fey Aibara, chovatelská stanice border colií, border kolie, štěňata, štěně, welpen, puppies, www.bcccz.cz, klub border colií webdesign: Kovaříková Kateřina 30.11.2007