SPEEDY DREAM - BORDER COLLIE - BORDER KOLIE - CHOVATELSKÁ STANICE - ŠTĚŇATA - bcccz.cz

NOVINKY

10.2.   GENETICKÁ VYŠETŘENÍ

Před plánovanými štěňátky jsme nechali naší Atynce udělat ještě nějaké genetické testy. Vyšetřili jsme ji na MDR1 ( alergie na léky ) a NCL - Neuronální ceroidní lipofusinóza - neurodegenerativní onemocnění zodpovědné mimo jiné i za epileptické záchvaty. Všechna vyšetření má Atynka negativní, tudíž nemůže těmito nemocemi nejen onemocnět, ale ani je přenášet na své potomky. Máme velkou radost.

Athea Angel Budgerigar - Genomia test - MDR1 N/N - NORMAL

Athea Angel Budgerigar - Genomia test - NCL - NORMAL

Výsledky genetických testů také přišly našemu odchovanci Scottymu.

Bay Scotty Speedy Dream - Dr.Alan Wilton - DNA CL NORMAL

Bay Scotty Speedy Dream - Dr. Alan Wilton - DNA TNS NORMAL

Lepší výsledky jsme si nemohli přát.

 


5. - 6.2.  DUOCACIB BRNO  A  KRYTÍ ATYNKY - RAKOUSKO

Tento víkend jsme měli opravdu náročný. Plánovanou dvoudenní výstavu v Brně jsme spojili s krytím Atynky v Rakousku. Takže po sobotním vystavení naší Nessie jsme vyrazili s Atynkou do Rakouska za Bencem - Nesquikem. Nutno říct, že Benco předčil veškerá má očekávání a o to více se již těšíme na štěňátka. V neděli jsme celou akci - krytí a výstavu Nessie - zopakovali. Atynce se Benco moc líbil a jejich svatebním tanečkům jsme se museli zasmát. Tak snad bude vše v pořádku a budeme se moct těšit na malé medvídky. Jelikož jsme kryli téměř za tmy máme jen pár fotek.

       

 

DUOCACIB BRNO

Tato výstava přes velký počet přihlášených border colií a velkou konkurenci pro nás byla velmi úspěšná. Také jsme byli zvědaví jak budou hodnotit zahraniční rozhodčí. Nessie se opravdu snažila a přesto, že míček je stále nadevše, se rozhodčím předvedla moc hezky. Svými dosaženými výsledky Nessie splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION !!! Poprvé jsme vystavili i naší tibetskou teriérku Tibetku.

5.2. sobota - Finnty Fey Aibara - Nessie - norská rozhodčí Anne Indegaard - třída pracovní -  Výborná 1 CAC, ČESKÝ ŠAMPION !!!

6.2. neděle - Finnty Fey Aibara - Nessie - rozhodčí z Velké Británie Vic Salt -třída pracovní -  Výborná 2, Res.CAC

Cambu Tashi Ihagpa - Tibetka - sobota -třída dorostu -  Velmi nadějná 2

Cambu Tashi Ihagpa - Tibetka - neděle -třída dorostu - Velmi nadějná 1

 


 

30.1.   ZMĚNA KRYTÍ

Někdy si člověk něco naplánuje a život mu poněkud zamíchá kartama, ale tak už to v životě prostě bývá.

Vzhledem k tomu, že naše Nessie velmi zpozdila hárání a stále se ještě nehárá a tudíž by odchov štěníků ohrozil Nessinčinu závodní flyballovou "kariéru", rozhodli jsme se krytí Nessie odložit až na podzim letošního roku. V letošním roce je v období května a června, kdy by se Nessie musela věnovat mateřským povinnostem, většina flyballových závodů a dokonce i jeden, který s naším týmem DogDRAGONS pořádáme a moc se na něj těšíme. No a u toho všeho přeci Nessie nemůže chybět, že  ???

V letošním roce jsme naší Atynku chtěli nakrýt na přelomu roku 2011/12 , ale protože se nám tam posunula Nessie, tak jsme se rozhodli holky obrátit a příští týden vyrážíme tedy do Rakouska s Atynkou. Benco je pro nás tak báječný pes, že ho moc rádi využijeme v chovu i s Atynkou.

Včera jsme využili nádherného počasí a vydali se s celou naší smečkou, která momentálně čítá čtyři hafíky - 2 borderky, 1 bišonka a 1 tibetská terriérka na vycházku. Holky řádily tolik, že některé vyfocené fotky byly fakt úsměvné. Ostatní si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

     
       
Žádné komentáře
 
border collie, speedy dream, Athea Angel Budgerigar, Finnty Fey Aibara, chovatelská stanice border colií, border kolie, štěňata, štěně, welpen, puppies, www.bcccz.cz, klub border colií webdesign: Kovaříková Kateřina 30.11.2007