SPEEDY DREAM - BORDER COLLIE - BORDER KOLIE - CHOVATELSKÁ STANICE - ŠTĚŇATA - bcccz.cz

NOVINKY

5.1.   SOCIALIZACE ŠTĚŇÁTEK

 

Využili jsme , u nás v tuto dobu, nezvykle příznivého počasí a pustili se do socializace štěníků.

Snažili jsme se je naučit pobyt v kleci, ježdění autem , vozili je výtahem, ukázali jim prosklené dveře a seznamovali s cizím prostředím.

Včera jsme prostě vyrazili do Liberce za tátou štěňátek Jimem a tetou Chelsee. Pobyt v kleci při cestě autem probíhal úplně v pohodě, štěňátkům nic nevadilo a nerozhodila je ani jízda autem po nepříliš rovné, ale o to mnohem více klikaté silnici. Problém s jízdou nemnělo žádné štěňátko.

V Liberci jsme štěníky vysadili a pustili proběhnout s tátou Jimem a mamkou Nessinkou po trávě mezi domy, kterou, vzhledem k tomu že je u nás spousta sněhu, ještě nikdy neviděli. Měli z toho obří radost. Nic je nerozhodilo a za chvilku jsme měli co dělat, abychom to rozbíhající se stádečko uhlídali.

Následoval pobyt u Klárky doma. Ani tam z ničeho nebyli vykulení. Chovali se jako doma a Klárce její útulný byteček za chvilku doslova roznesli na kopýtkách. :-) Z táty Jima i tety Chelsee byli nadšení. Chvílema si tedy tetu pletli s mamkou a divili se, že žádné mlíčko neteče, ale do tetina ocasu se kousalo stejně dobře jako do mamčinýho.

Když se štěníci po náročné cestě vyspali, využili jsme ještě, že u Klárky v domě mají výtah a trochu raubíře povozili. Myslela jsem, že budou v rozpacích, ale kdeže , tvářili se jako že větší srandu nezažili.

Natočili jsme dvě videa. Jedno video je z našeho příjezdu a pobytu venku a druhé video z řádění štěníků u Klárky doma.

Máme také nějaké fotky, ale vyfotit stádečko piraň je poslední dobou nad mé síly. Druhý odkaz na fotky je ZDE.

Výlet jsme podnikli na poslední chvíli, do rána u nás napadlo půl metru sněhu a v tomto počasí bych se bála se štěníky tolik cestovat. :-)

 

 

Žádné komentáře
 
border collie, speedy dream, Athea Angel Budgerigar, Finnty Fey Aibara, chovatelská stanice border colií, border kolie, štěňata, štěně, welpen, puppies, www.bcccz.cz, klub border colií webdesign: Kovaříková Kateřina 30.11.2007