SPEEDY DREAM - BORDER COLLIE - BORDER KOLIE - CHOVATELSKÁ STANICE - ŠTĚŇATA - bcccz.cz

Terezka

Terezka. No co říct o Terezce. Terezka je prostě kapitola sama pro sebe. Agiliťákům znalým poměrů nemusím nic vysvětlovat a při vyslovení jména Terezka se jim vyloudí jen potutelný úsměv na tváři.

Těm kdo byli doposud ochuzeni o tento zážitek se ji pokusím alespoň přiblížit.

Terezka je zvířátko povahy velmi zvláštní a velmi samostatné. Povely typu ( teď se jde cvičit, teď se jde na závody, teď se jde ven..... ), dle mého uvážení, naše Terezka nerespektuje a o pořadí důležitosti těchto činností rozhoduje naprosto samovolně.

Agility naší Terezku nejvíce zajímá samozřejmě v době naprosto nevhodné ( když se jdeme na závody jenom podívat a pokud možno v kategorii large, když cvičí někdo jiný, když nemůžeme jít na cvičák.....), to nás potom častuje pohledy velké chudinky, která by zrovna teď chtěla móóóc běžet a ta hrozná panička jí to nechce dovolit.                                        

A zase naopak, když už stojí na startu a na povel " vpřed " se nadšeně rozběhne ( k velké radosti paničky ) u první překážky se zarazí, hodí na mě pohled týraného zvířátka a znechuceně odkráčí z parkuru ( k velké radosti publika ).

Žádnou výjimkou nejsou situace, kdy naše Terezka ke startu ani nedojde, protože se právě rozhodla, že ležet na cvičáku na terásce v křesle a pozorovat motýly je mnohem zábavnější a ducha naplňující činnost a já jsem ta panička, která nemá naprosto žádné pochopení pro její momentální duševní rozpoložení.          

Když ovšem má svůj den vystřihne parkur jak z partesu, s výrazem naprosté jedničky a hvězdy, která zaběhne vše na co si já panička můžu kdy vzpomenout ( teda pokud jí to svojí nešikovností nezkazím, že ?! ).

Tudíž po čtyřech letech vzájemného boje " kdo z koho " se k nám do rodiny, k velké radosti Terezky, přistěhovaly dvě borderky a Terezka měla konečně možnost se samovolně pasovat na rodinné kápo, doprovod a hlídače na různých psích akcích.

Je pravdou, že jako hlídačka stanu a auta na agi táborech je skutečně nenahraditelná.

Vyštěká každého kdo se jen přiblíží pod únosnou mez a běda když se někdo přiblíží ještě blíž, to vyletí z auta jak raketa, opře o dotyčného čumák ( o psího dotyčného jakékoliv rasy a velikosti ) a důrazně mu zděluje komu stan a auto patří ( samozřejmě k velkému pobavení celého agi tábora ).

Ale jinak je Trezka naprosto hodné a poslušné zvířátko, které nás miluje a pro její povahu i my milujeme jí. Ani by jsme snad nechtěli aby byla jiná a společně strávené chvíle jsou to nejúžasnější co nám tenhle malý tvoreček může dát.

 
border collie, speedy dream, Athea Angel Budgerigar, Finnty Fey Aibara, chovatelská stanice border colií, border kolie, štěňata, štěně, welpen, puppies, www.bcccz.cz, klub border colií webdesign: Kovaříková Kateřina 30.11.2007